Queensland State Trap Carnival 2003 - Toowoomba

Home
Event OA AA A
25T Winchester Points L Populin-Burdekin 87/87 1st P Anderson-Maryborough 83/84
2nd A Del Ben-NSWGC 134/135
1st A Page -Toowoomba 75/75
2nd R Cusack-Mt Isa 101/102
B C
1st M Smith-Wandoan 73/75
2nd P Purkis-Gladstone 72/75
1st J Rodden-Maroochy 68/75
2nd I Daniel-Toogoolawah 67/75
Women- K Rehbein-Bundaberg 72/75 Junior- D Robb-Tarawera 72/75 Veteran- L Populin-Burdekin 87/87
OA AA A
50T State DB Cship M Warnock-Rockhampton 221/221 1st W Reeves-Normanton 220/221
2nd A Turner-Griffith 209/210
1st - K Rehbein-Bundaberg 90/91
2nd - M McGill-Mt Isa 79/80
B C
1st N Humphreys-Mackay 49/50
2nd R Pincott-Maroochy 48/50
1st S Szabo-G Coast 51/55
2nd D barletta-Gladstone 50/55
Women - 1st K Rehbein 50/50- 2nd V Forsythe-Roma 49/60
Junior - 1st M Gall-Pt Denison 57/58- 2nd G Wyatt-Maryborough 56/58
Veteran - 1st L Populin-Burdekin 50/50- 2nd D Smith-Dalby 74/75
OA AA A
50T State SB Cship A Del Ben-NSWGC 57/58 1st A Grimshaw-Gemfields 56/58
2nd T Arvanikatis-NSWGC 71/73
1st C Brown- Kingaroy 48/50
2nd G Wyatt-Maryborough 50/53
B C
1st A Allenby-Mackay 50/53
2nd R Pincott-Maroochy 45/50
1st S Szabo-G Coast 43/50
2nd R Jones-Toowoomba 44/54
Women - 1st L Jarvis-Rockhampton 46/50- 2nd C Betteridge-Burdekin 45/50
Junior - 1st C Brown-Kingaroy 48/50- 2nd G Wyatt-Maryborough 47/50
Veteran - 1st J Nash-Canowindra 46/50- 2nd L Populin-Burdekin 46/53
Clubs
Contacts
Coaching
Event
Calendar
Results
Associations
Market
Links
Event Overall AA A B C
25pr State D Rise Cship M Swale-G Coast 48/50 1st W Humphreys-S Coast 47/50
2nd S Caltabiano-NSWGC 56/60
1st F Robinson-c Burnett 51/60
2nd H Wilson-Roma 48/60
1st M Smith-Wandoan 48/60
2nd R Pincott-maroochy 47/60
1st R Jones-Toowoomba 46/50
2nd W Howell-Roma 42/50
Women - 1st H Wilson-Roma 41/50- 2nd J Allan-Dalby 40/50
Junior - 1st S Paton-Silkwood 44/50- 2nd C Brown-Kingaroy 40/50
Veteran - 1st J Nash-Canowindra 42/50- 2nd L Populin-Burdekin 40/50
50T State Points Cship B Pavy-Mackay 150/150 1st A Del Ben-NSWGC 161/162
2nd J MacKenzie-Gemfields 158/162
1st R Kennedy-Tambo 166/168
2nd T Bonner-Ballandean 165/168
1st A Allenby-Mackay 146/150
2nd K Busiko-Roma 145/150
1st S Szabo-G Coast 138/150
2nd C Selke-Caboolture 134/150
Women - 1st L Jarvis-Rockhampton 146/150 - 2nd K Busiko-Roma 145/150
Junior - 1st C Brown-Kingaroy 147/153 - 2nd S paton-Silkwood 147/150
Veteran - 1st G Bickerton-Kingaroy 143/150 - 2nd G Hermie-G Coast 142/156
25T Handicap 1st M Warnock-Rockhampton 25 2nd I Litvinov-G Coast
51/52
3rd J Nash-Canowindra
50/52
4th J Marshall-Tamworth 36/38 5th R Woodrow-Wandoan 34/36
Shoulder to Shoulder
Team 2004 Nationals
1. B Powell-Springsure 2. R Collinson-Burdekin
3. B Pavy-Mackay 4. C Brown-Kingaroy
5. J Riggs-Rockhampton
Reserves in order: J Maxwell-Maryborough, M Warnock-Rockhampton,
C Witt-G Coast, J MacKenzie-Gemfields, W Humphreys-Sunshine Coast,
L Jarvis-Rockhampton, B Bosworth-Herbert River, B Koitka-Whitsunday,
D Stevens-Caboolture, I Litvinov-G Coast
Women Shoulder to Shoulder 1. L Jarvis-Rockhampton
2. C Betteridge-Burdekin
3. H Wilson-Roma
Reserves in order:
V Forsythe-Roma, K Rehbein-Bundaberg, KL Busiko-Roma
Junior Shoulder to Shoulder 1. C Brown-Kingaroy
2. M Gall - Port Denison
3. S Paton - Silkwood
Reserves in order:
G Wyatt-Maryborough, A Purkis-Gladstone, KL Busiko-Roma
Veteran Shoulder to Shoulder 1. N Beale-Townsville
2. G Bickerton-Kingaroy
3. A Page-Toowoomba
Reserves in order:
D Osborne-Maryborough, G Hermie-G Coast, G Mariner-G Coast
Queensland Trap Champion Ray Collinson - Burdekin 468/475
Team High Guns Open - R Collison-Burdekin 150/150. Womens - L Jarvis-Rockhampton 72/75. Junior - C Brown-Kingaroy 75/75, Veteran - N Beale-Townsville 72/75
Inter-Zone Teams
Competition
Open Teams - Winning Zone: Se Zone 428/450 - R Rehbein, D Osborne, J Mack, P Anderson, W Humphreys, C Witt. 2nd CZ 420, 3rd WZ 419, 4th NZ 417
Veteran Teams - Winning Zone: SE Zone - D Osborne, B Fourro, A Page 212/225
Womens Teams - Winning Zone: SE Zone - S Tunney, K Rehbein, T Burke 201/225. 2nd W Zone 198
Junior Teams - Winning Zone: W Zone - R Woodrow, KL Busiko, C Brown 208/225
Zone Shoulder to Shoulder Teams
Open - 1st SE Zone - R Rehbein, D Osborne, C Witt, J Mack, P Anderson, W Humphreys 148/150
Women - 1st SE Zone - K Rehbein, M Page, T Burke 70/75. 2nd W Zone
Overall AA A B C
High Gun A Del Ben - NSWGC
389/400
M Warnock-Rockhampton
385/400
C Brown-Kingaroy 378/400 R Pincott-Maroochy
360/400
S Szabo-G Coast
349/400
Women - L Jarvis-Rockhampton 367/400. Junior - C Brown-Kingaroy 378/400. Veteran - A Page-Toowoomba 362/400
Two Person Team - Athos Del-Ben and Vince Gatt 770/800
Junior Encouragement Award - Jared Brown - Kingaroy